2009 CC Coaches Youth National Championships - 12/5/2009             
                    Percy Warner Park,  Nashville, Tennessee                     
Single Year Age Group Split Results
Meet Video www.flotrack.org    
Meet Photos   http://www.backprint.com/view_event.asp?PID=bp%18yG&EVENTID=60762
Event Merchandise   http://www.fdsportswear.com/category.aspx?category_ID=17&event_ID=30 
 
Event 5  Girls 4-8 2000 Meter Run CC Primary
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
4-6 Results                                                                      
  1 Quinones, Frieda          03 Elgin Sharks           9:20.53                  
  2 Sargent, Julia            03 Philadelphia CYO       9:33.33                  
  3 Stille, Dallyn            03 Belvidere             11:03.90                  
  4 Peterson, Rebekah         04 CC Flyers             12:10.13                  
  5 Kline, Jenna              03 Hudson Youth          12:17.63                  
  6 Faoro, Charlotte          03 Brocaw Blazers        12:59.36                  
  7 Barber, Ryann             04 Jenks America         17:15.50                  
7 Year Olds Results                                                              
  1 Villarreal, Destiny       02 Elgin Sharks           9:18.28                  
  2 Robles, Crystal           02 Belvidere              9:25.82                  
  3 Oury, Stella              02 Elgin Sharks           9:50.85                  
  4 Ellis, Gabby              02 Belvidere              9:57.41                  
  5 Rambo, Lindsay            02 Seashore Striders     10:13.25                  
8 Year Olds Results                                                              
  1 Strouse, Brin             01 Lightning Runnin       8:12.35                  
  2 Rulison, Ashley           01 Unattached-Ohio        8:34.85                  
  3 Alansari, Isabella        01 Elgin Sharks           8:40.18                 
  4 Smith, Audrey             01 Brocaw Blazers         8:50.38                 
  5 Ubert, Camryn             01 Ribbonbreakers         8:53.71                  
  6 Porter, Sydney            01 Elgin Sharks           8:56.30                 
  7 Beiter, Natalie           01 Brocaw Blazers         9:02.04                 
  8 LaRosa, Tabitha           01 Philadelphia CYO       9:18.67                  
  9 Giles, Caroline           01 Brocaw Blazers         9:19.40                 
 10 May, Lauren               01 Brocaw Blazers         9:21.04                 
 11 Galvan, Karina            01 Elgin Sharks           9:26.53                 
 12 Oriente, Olivia           01 Philadelphia CYO       9:28.25                  
 13 Runyan, Sydney            01 Etowah Youth CC        9:30.28                  
 14 Katcavage, Connie         01 Philadelphia CYO       9:32.83                  
 15 Froebe, Rebecca           01 Brocaw Blazers         9:33.10                
 16 Moss, Kaleigh             01 Ribbonbreakers         9:40.75                  
 17 Newsome, Anastasia        01 Unattached-Kentucky    9:45.50                  
 18 Danner, Sara              01 Lightning Runnin       9:48.19                  
 19 Tumidalsky, Alexa         01 Indiana Cal            9:50.57                  
 20 Stille, Bennett           01 Belvidere              9:56.54                  
 21 Salcedo, Yulissa          01 Elgin Sharks           9:57.11                
 22 Villarreal, Isabelle      01 Elgin Sharks           9:59.50                
 23 Bierling, Hannah          01 Philadelphia CYO      10:08.00                  
 24 Jones, Kayla              01 Westside Track Club   10:10.29                  
 25 Colson, Becca             01 Belvidere             10:21.53                  
 26 Forseth, Lillian          01 Unattached-Kentucky   10:25.93                  
 27 Schlichting, Olivia       01 Indiana Cal           10:32.87                  
 28 Redman, Michaela          01 Lightning Runnin      10:42.57                  
 29 Couillard, Olivia         01 Ribbonbreakers        11:07.47                  
 30 Saxer, Kate               01 Hudson Youth          11:20.92                  
 31 Juergins, Morgan          01 Tri-County United     11:43.84                  
                                                                                 
Event 6  Boys 4-8 2000 Meter Run CC Primary
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
4-6 Results                                                                      
  1 Aguirre, Getsemani        03 Elgin Sharks           9:13.23                  
  2 Kulisek, Zachary          03 Batavia Acceler        9:21.60                  
  3 Miranda, Joaquin          03 Elgin Sharks           9:29.18                  
  4 Valencia, Josue           04 Elgin Sharks           9:30.43                  
  5 Newsome, Thor             04 Unattached-Kentucky    9:30.80                  
  6 Fry, Brendan              03 Philadelphia CYO       9:46.32                  
  7 Mountain, Isaac           03 Brocaw Blazers "1"     9:47.88                  
  8 Soap, Ariel               03 Jenks America         10:00.94                  
  9 Salmon, Bailey            03 CC Flyers             10:01.98                  
 10 May, Jack                 03 Brocaw Blazers "1"    10:38.73                  
 11 Lieberman, Isaac          03 Trail Monkeys         10:45.74                  
 12 Kraynak, Greg             03 Philadelphia CYO      10:46.81                  
 13 Shive, Jack               03 Philadelphia CYO      10:47.26                  
 14 Schultz, Clayton          03 Una-Tennessee         11:02.07                  
 15 Voglewede, Patrick        04 Purdue Area TC        11:26.65                  
 16 Custer, Quin              03 Purdue Area TC        11:45.68                  
 17 Smith, Charlie            03 Brocaw Blazers "1"    13:19.79                  
7 Year Olds Results                                                              
  1 Wilcoxson, Jack           02 C.F. Black Tiger       8:41.82                  
  2 Lausch, Benjamin          02 Lightning Runnin       8:47.86                  
  3 Lopez, Emmanuel           02 Elgin Sharks           8:50.05                  
  4 Valencia, Emmanuel        02 Elgin Sharks           9:03.94                  
  5 Houzenga, Jacob           02 Belvidere              9:04.64                  
  6 Kulisek, Andrew           02 Batavia Acceler        9:10.81                  
  7 Fultz, Jakob              02 Purdue Area TC         9:23.12                  
  8 Jacobs, Nolan             02 Purdue Area TC         9:43.60                  
  9 Yeoman, Caleb             02 Purdue Area TC         9:48.81                  
 10 Martell, Cameron          02 C.F. Black Tiger       9:58.05                  
 11 Glick, Stephen            02 Lightning Runnin      10:00.17                  
 12 Hobbs, Franklin           02 Una-Tennessee         10:08.84                  
 13 Watts, Jackson            02 Unattached-Kentucky   11:07.89                  
 14 Huber, William            02 Batavia Acceler       11:24.33                  
 15 Kline, Jaret              02 Hudson Youth          11:34.97                  
8 Year Olds Results                                                              
  1 Russell, Larry            01 Brocaw Blazers         8:05.64                 
  2 Miller, Cole              01 Belvidere              8:09.67                  
  3 Wichmann, Luke            01 Brocaw Blazers         8:17.40                 
  4 Goldston, Carter          01 Brocaw Blazers         8:31.61                 
  5 Wallace, William          01 Hudson Youth           8:34.73                  
  6 Williams, Daniel          01 Elgin Sharks           8:36.20                  
  7 Gatto, Donald             01 C.F. Black Tiger       8:41.31                  
  8 Olguin, Brandon           01 Unattached-Illinois    8:42.29                  
  9 Angle, Kaleb              01 Tri-State A.C.         8:45.79                  
 10 Nobles, Khory             01 Brocaw Blazers         8:46.22                 
 11 Hendricks, Hugh           01 Williamson Youth       8:50.62                  
 12 Sondles, Joey             01 C.F. Black Tiger       8:57.63                  
 13 Phillips, Connor          01 Purdue Area TC         9:00.46                  
 14 Soap, Hosea               01 Jenks America          9:02.44                  
 15 Crossin, Reece            01 Indiana Cal            9:03.05                  
 16 Harrell, Damon            01 Brocaw Blazers "1"     9:04.29                  
 17 Beehn, Jacob              01 Indiana Cal            9:05.95                  
 18 Cisneros, Giovanni        01 Elgin Sharks           9:08.54                  
 19 Mountain, Jordan          01 Brocaw Blazers         9:08.90                 
 20 Spencer, Austin           01 Purdue Area TC         9:11.32                  
 21 Sondles, Tony             01 C.F. Black Tiger       9:16.20                  
 22 Casamento, Jimmy          01 Unattached-Ohio        9:17.53                  
 23 Lawrence, Gabriel         01 Unattached-Kentucky    9:20.05                  
 24 Topham, Daniel            01 Brocaw Blazers         9:28.47                 
 25 Mansbach, Bram            01 Trail Monkeys          9:34.07                  
 26 Plate, Cameron            01 Jenks America          9:37.87                  
 27 Kraynak, Jack             01 Philadelphia CYO       9:45.23                  
 28 Moss, Ethan               01 Ribbonbreakers         9:45.63                  
 29 Faoro, Max                01 Brocaw Blazers "1"     9:46.75                  
 30 Mankus, Daniel            01 Unattached-Delaware    9:49.99                  
 31 Schweikert, Kurtis        01 Brocaw Blazers         9:53.96                 
 32 Harden, Michael           01 CC Flyers             10:06.90                  
 33 Goodman, Andrew           01 Trail Monkeys         10:43.91                  
 34 Ortega, Ben               01 Trail Monkeys         11:00.84                  
                                                                                 
Event 7  Girls 9-10 3k Run CC Bantam
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
9 Year Olds Results                                                              
  1 Oury, Sophia              00 Elgin Sharks          12:25.16                  
  2 Hamilton, Lillian         00 Brocaw Blazers        12:31.74                  
  3 Allen, Kate               00 Brocaw Blazers        12:32.26                  
  4 Shuttleworth, Logan       00 Seashore Striders     12:38.08                  
  5 Soap, Tiqvah              00 Jenks America         12:48.82                  
  6 Warren, Presley           00 Runawayz              13:07.35                  
  7 Moreno, Kasey             00 Elgin Sharks          13:14.93                  
  8 Gibson, Rachel            00 Kentucky Stampede     13:22.32                  
  9 Roth, Faith               00 Trail Monkeys         13:22.85                  
 10 May, Katie                00 Philadelphia CYO      13:33.52                  
 11 Smith, Chloe              00 Elgin Sharks          13:36.47                  
 12 Marshall, Alia            00 Seashore Striders     13:38.84                  
 13 Mountain, Jade            00 Brocaw Blazers        13:39.53                  
 14 Cody, Shannon             00 Philadelphia CYO      13:53.87                  
 15 Peterson, Sarah           00 CC Flyers             13:56.77                  
 16 Martin, Kylie             00 Purdue Area TC        13:59.02                  
 17 Davis, Ashlin             00 Lightning Runnin      14:00.81                  
 18 Spicer, Brooklyn          00 Williamson Youth      14:02.98                  
 19 Taylor, Haley             00 Indiana Cal           14:55.30                  
 20 Harden, Anna              00 CC Flyers             14:58.65                  
 21 Morris, Princess          00 Westside Track Club   15:06.77                  
 22 Kleber, Selena            00 Trail Monkeys         15:09.16                  
 23 Smith, Natalie            00 Brocaw Blazers "1"    15:24.08                  
 24 Welsh, Sara               00 Purdue Area TC        15:32.25                  
 25 McDonald, Brooke          00 CC Flyers             15:35.76                  
 26 Blair, Shannon            00 Philadelphia CYO B    15:45.68                  
 27 Lynam, Madeline           00 Purdue Area TC        15:51.82                  
 28 Peth, Madison             00 Brocaw Blazers        15:57.59                  
 29 Pickford, Ashley          00 Indiana Cal           15:58.23                  
 30 Shiohira, Kelsey          00 Jenks America         16:49.34                  
 31 Sheridan, Kelly           00 Philadelphia CYO B    17:16.93                  
 32 Riley, Beatrice           00 CC Flyers             17:17.50                  
 33 Tinajero, Daria           00 Elgin Sharks          17:32.30                  
10 Year Olds Results                                                             
  1 Van Blunk, Alexis         99 Philadelphia CYO      11:58.57                 
  2 Van Blunk, Madelyn        99 Philadelphia CYO      12:03.50                 
  3 Urso, Gabrielle           99 Lightning Runnin      12:10.97                  
  4 Toussaint, Laureen        99 Elgin Sharks          12:15.95                  
  5 Saville, Hanna            99 Brocaw Blazers        12:30.75                  
  6 May, Shannon              99 Philadelphia CYO      12:41.17                 
  7 Acuna, Jasmine            99 Elgin Sharks          12:51.93                  
  8 Schweikert, Holly         99 Brocaw Blazers        12:55.65                  
  9 Ramos, Sara               99 Indiana Cal           12:55.99                  
 10 Stephens, Emma            99 Batavia Acceler       13:05.62                  
 11 Caldwell, Reilly          99 Unattached-Maryland   13:10.71                  
 12 Glick, Sarah-Rachel       99 Lightning Runnin      13:16.90                  
 13 Mosier, Hannah            99 Kentucky Stampede     13:19.56                  
 14 Love, Alexis              99 Tri-County United     13:19.97                  
 15 Reed, Amber               99 Brocaw Blazers        13:20.82                  
 16 Webster, Emily            99 Philadelphia CYO      13:21.41                 
 17 Hummels, Abby             99 Purdue Area TC        13:32.09                  
 18 Krause, Amelia            99 Philadelphia CYO      13:33.79                 
 19 Kardish, Caroline         99 Philadelphia CYO      13:37.49                 
 20 Huber, Katelyn            99 Batavia Acceler       13:47.59                  
 21 Peters, Clare             99 Williamson Youth      13:48.60                  
 22 Lynch, Clara              99 Kentucky Stampede     13:49.37                  
 23 Mackel, Grace             99 Philadelphia CYO B    13:50.60                  
 24 Jacobs, Madi              99 Purdue Area TC        13:53.61                  
 25 Kiewitt, Mackenzie        99 Tri-County United     13:56.35                  
 26 Walsh, Mackenzie          99 Etowah Youth CC       14:01.42                  
 27 Mintschenko, Mya          99 Ribbonbreakers        14:07.07                  
 28 Dieterle, Grace           99 Kentucky Stampede     14:07.32                  
 29 Webb, Haley               99 Kentucky Stampede     14:16.05                  
 30 Shargel, Olivia           99 Philadelphia CYO B    14:21.29                  
 31 Yeomans, Miranda          99 Purdue Area TC        14:22.12                  
 32 Lang, Abigail             99 C.F. Black Tiger      14:32.97                  
 33 Vance, Gwendolyn          99 Runawayz              14:34.96                  
 34 Kulp, Mackenzie           99 Unattached-Kentucky   14:35.38                  
 35 Dwyer, Cameron            99 Unattached-Kentucky   14:36.92                  
 36 Folkers, Sarah            99 Purdue Area TC        14:43.26                  
 37 Carroscia, Lydia          99 Hudson Youth          14:46.17                  
 38 Gill, Brianna             99 Unattached-Kentucky   14:46.48                  
 39 Golden, Serenity          99 Brocaw Blazers "1"    14:51.68                  
 40 Castillo, Hanna           99 Brocaw Blazers "1"    14:58.38                  
 41 Bibb, Autumn              99 Westside Track Club   15:01.26                 
 42 Olguin, Beatriz           99 Unattached-Illinois   15:01.88                  
 43 Overkamp, Randi           99 Brocaw Blazers        15:04.95                  
 44 Mason, Taylor             99 Westside Track Club   15:12.47                 
 45 Robinson, Sarah           99 Lightning             15:16.21                  
 46 Rulison, Amber            99 Unattached-Ohio       15:26.90                  
 47 Clark, Madison            99 Unattached-Kentucky   15:53.08                  
 48 Minor, Makalyn            99 Westside Track Club   15:56.04                 
 49 Minor, Makayla            99 Westside Track Club   15:56.56                
 50 Hutchins, Sydney          99 St. Louis Blazers     16:23.93                  
 51 Hyche, Katerina           99 CC Flyers             16:24.55                  
 52 King, McKenna             99 Lightning Runnin      16:25.74                  
 53 Macklin, Jaylah           99 Westside Track Club   16:45.68                
 54 Enyart, Whitney           99 Brocaw Blazers "1"    16:49.05                  
 55 Faoro, Josephine          99 Brocaw Blazers "1"    17:11.57                  
 56 Guckin, Marissa           99 Philadelphia CYO B    17:12.93                  
 57 McCans, Kileen            99 Philadelphia CYO B    17:37.89                  
 58 Hobbs, Ada                99 Una-Tennessee         18:06.21                  
 59 Sands, Reagan             99 Trail Monkeys         18:11.14                  
 60 Pruitt, Breanna           99 Tri-County United     18:20.47                  
 61 Wallace, Grace            99 Hudson Youth          18:51.64                  
 62 Juergins, Devin           99 Tri-County United     20:38.60                  
                                                                                 
Event 8  Boys 9-10 3k Run CC Bantam
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
9 Year Olds Results                                                              
  1 Navejas, Dustin           00 Indiana Cal           11:53.09                  
  2 Davis, Nathan             00 Lightning Runnin      12:01.51                  
  3 Santiago, Edgar           00 Elgin Sharks          12:06.80                  
  4 Bell, Bryce               00 Brocaw Blazers        12:21.17                  
  5 Porras, Jonathan          00 Elgin Sharks          12:23.74                  
  6 Boyle, Devin              00 Unattached-Kentucky   12:29.69                  
  7 Lockett, Ryan             00 Lightning Runnin      12:33.13                  
  8 Schwartz, Matthew         00 Belvidere             12:37.50                  
  9 Casey, Padraig            00 Philadelphia CYO B    12:44.91                  
 10 Davis, Adam               00 Elgin Sharks          12:47.99                  
 11 Powell, Dan               00 St. Louis Blazers     12:58.12                  
 12 Phillips, Michael         00 Purdue Area TC        12:59.58                  
 13 Black, Pierre Andre       00 Elgin Sharks          13:00.57                  
 14 Craven, Matthew           00 Unattached-Kentucky   13:10.61                  
 15 Martell, Bryan            00 C.F. Black Tiger      13:12.35                  
 16 Houzenga, Andrew          00 Belvidere             13:18.19                  
 17 Keys, Casey               00 Plainview Track       13:26.81                  
 18 Fritz, Andrew             00 Lightning             13:29.82                  
 19 Rautter, Kory             00 New Fairfield Flash   13:30.72                  
 20 Quinn, Declan             00 Philadelphia CYO      13:33.66                  
 21 Smith, Phillip            00 Knox TC               13:34.80                  
 22 Church, Ethan             00 Jenks America         13:40.73                  
 23 Muldowney, James          00 Philadelphia CYO      13:45.23                  
 24 Dunn, Gavin               00 Brocaw Blazers        13:48.10                  
 25 Villarreal, Tyler         00 Indiana Cal           13:49.16                  
 26 Haehl, Jason              00 Purdue Area TC        13:52.11                  
 27 Watts, Garrett            00 Unattached-Kentucky   14:02.61                  
 28 Russell, Ontario          00 Brocaw Blazers "1"    14:07.69                  
 29 Bove, Davis               00 Williamson Youth      14:17.93                  
 30 Hartline, Blake           00 Hudson Youth          14:39.67                  
 31 Nelson, Sean              00 Unattached-Ohio       14:47.22                  
 32 Juersivich, Austin        00 C.F. Black Tiger      14:58.86                  
 33 Hyche, Gavrie             00 CC Flyers             15:03.54                  
 34 Koch, Evan                00 C.F. Black Tiger      15:06.60                  
 35 Dearing, Liam             00 Philadelphia CYO      15:33.93                  
 36 Gormley, Charlie          00 Philadelphia CYO      15:35.58                  
 37 Plate, Brandon            00 Jenks America         15:48.39                  
 38 Ames, Jonathan            00 Ribbonbreakers        15:52.79                  
 39 Calderon, Miles           00 Trail Monkeys         21:05.84                  
10 Year Olds Results                                                             
  1 Oury, Jake                99 Elgin Sharks          11:27.63                  
  2 Galimah, Jallah           99 NewRoc Track Club     11:37.52                  
  3 May, Nicholas             99 Brocaw Blazers        11:40.81                 
  4 Bamforth, Ben             99 Seashore Striders     11:47.54                  
  5 Boyer, Hunter             99 Indiana Cal           11:51.31                  
  6 Kulisek, Noah             99 Batavia Acceler       11:51.98                  
  7 Harper, Francisco         99 Elgin Sharks          11:57.47                  
  8 Martocci, Jacob           99 Belvidere             11:58.58                  
  9 Pickford, Chase           99 Indiana Cal           12:06.16                  
 10 Frey, Carl                99 Indiana Cal           12:12.25                  
 11 Dearing, Brendan          99 Philadelphia CYO      12:16.75                  
 12 Lamb, Colin               99 Williamson Youth      12:17.88                  
 13 Samuelson, Cody           99 Brocaw Blazers        12:19.07                 
 14 Coleman, Alec             99 Lightning Runnin      12:19.71                 
 15 Chapman, Caleb            99 Unattached-Indiana    12:21.49                  
 16 Clark, Jason              99 Purdue Area TC        12:21.78                  
 17 Zolotor, Andrei           99 Brocaw Blazers        12:22.93                 
 18 Phillips, Connor          99 Brocaw Blazers        12:26.90                 
 19 Elligson, Jaren           99 Belvidere             12:28.93                  
 20 Millay, Donta             99 Runawayz              12:35.58                  
 21 Ramirez, Victor           99 Elgin Sharks          12:40.08                  
 22 Perez, Hector             99 Elgin Sharks          12:41.87                  
 23 Gedwill, Connor           99 Belvidere             12:49.94                  
 24 Smith, Mason              99 Brocaw Blazers        12:50.96                 
 25 McClarty, Alex            99 Kentucky Stampede     12:51.36                  
 26 Smith, Bryce              99 Plainview Track       12:54.55                  
 27 Warnack, Bailey           99 Kingsport City        13:01.53                  
 28 Eklund, Lars              99 Lightning Runnin      13:03.27                 
 29 Johnson, Tanner           99 Unattached-Kentucky   13:06.39                  
 30 Askine, Spencer           99 Lightning Runnin      13:08.84                 
 31 Issertelli, Eddie         99 Philadelphia CYO      13:13.80                  
 32 Wolanske, Jacob           99 Hudson Youth          13:15.72                  
 33 Beirne, Nicholas          99 Kentucky Stampede     13:22.87                  
 34 Danner, Joseph            99 Lightning Runnin      13:27.20                 
 35 Goldston, Grant           99 Brocaw Blazers        13:36.67                
 36 Venters, Isaac            99 Purdue Area TC        13:37.38                  
 37 Whistle, Brandon          99 Team Kentucky         13:46.22                  
 38 Gawne, Hunter             99 Hudson Youth          13:51.37                  
 39 Colson, Jake              99 Belvidere             13:59.15                  
 40 Kenney, Matthew           99 Philadelphia CYO      14:19.79                  
 41 Kmiec, Brad               99 Unattached-Illinois   14:20.62                  
 42 Custer, Coby              99 Purdue Area TC        14:23.00                  
 43 Davis, Ian                99 Lightning Runnin      14:36.83                
 44 Johnson, Raidon           99 Trail Monkeys         14:42.93                  
 45 Kleber, Chase             99 Trail Monkeys         14:43.23                  
 46 Ambrose, Zachary          99 Philadelphia CYO      14:51.56                  
 47 Fortune, Mondre           99 Brocaw Blazers "1"    14:57.16                  
 48 Talcott, Eli              99 Purdue Area TC        15:39.51                  
 49 Northover, Karim          99 Ribbonbreakers        15:53.44                  
                                                                                 
Event 9  Girls 11-12 3k Run CC Midget
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
11 Year Olds Results                                                             
  1 Mancini, Grace            98 Philadelphia CYO      11:38.45                 
  2 Sargent, Olivia           98 Philadelphia CYO      11:49.54                 
  3 Lipa, Diane               98 Lightning             11:56.08                  
  4 Olshever, Nina            98 Elgin Sharks          12:03.57                 
  5 Karandjeff, Hadley        98 St. Louis Blazers     12:10.36                  
  6 Dolohanty, Catherine      98 Unattached-Ohio       12:19.93                  
  7 Simmons, Jennifer         98 Lightning Runnin      12:23.64                 
  8 Ossege, Lauren            98 Team Kentucky         12:23.96                  
  9 Edmundson, Erin           98 Kentucky Stampede     12:24.93                  
 10 Houzenga, Taeya           98 Belvidere             12:31.22                 
 11 Gonzalez, Yesenia         98 Elgin Sharks          12:36.64                 
 12 Santiago, Solimar         98 Elgin Sharks          12:46.87                 
 13 Christian, Madeline       98 Una-Tennessee         12:47.53                  
 14 Thor, Bridget             98 Brocaw Blazers        12:52.38                  
 15 Himmel, Margaret          98 Elgin Sharks          12:52.89                 
 16 Burke, Lyndsey            98 Team Kentucky         12:53.62                  
 17 Darmon, Destiny           98 Belvidere             12:54.84                 
 18 Warren, Cheyenne          98 Runawayz              13:00.97                
 19 McNutt, Meg               98 Brocaw Blazers        13:03.45                  
 20 Webster, Tara             98 Philadelphia CYO      13:05.56                
 21 Mongeluzi, Erin           98 Philadelphia CYO      13:08.35                
 22 Hardin, Emily             98 Tri-County United     13:14.04                  
 23 Leach, Ashley             98 Runawayz              13:14.93                
 24 Vincent, Bailey           98 Runawayz              13:17.89                
 25 Miller, Alex              98 Belvidere             13:18.48                
 26 Scanlon, Hope             98 Purdue Area TC        13:18.75                  
 27 Stiner, Abigail           98 Brocaw Blazers "1"    13:26.62                  
 28 Neinaber, Olivia          98 Team Kentucky         13:27.10                  
 29 Sink, Leah                98 Indiana Cal           13:27.51                  
 30 Shields, Riley            98 Seashore Striders     13:29.60                  
 31 Hammons, Brooke           98 Kentucky Stampede     13:31.57                  
 32 Katcavage, Maeve          98 Philadelphia CYO B    13:34.01                  
 33 Sauers, Elizabeth         98 Philadelphia CYO      13:36.07                
 34 Cisneros, Nayeli          98 Elgin Sharks          13:43.07                
 35 Faulk, Casey              98 Jenks America         13:43.33                  
 36 Wheeler, Margueritte      98 Kentucky Stampede     13:43.59                  
 37 Long, Kendall             98 Una-Tennessee         13:45.08                  
 38 Gatto, Ellie              98 Unattached-Ohio       13:51.15                  
 39 Hartman, Anna             98 Lightning Runnin      13:52.89                
 40 Boling, Lexie             98 Runawayz              13:55.10                
 41 Fritz, Kayla              98 Belvidere             13:56.60                
 42 Miller, Felicia           98 Belvidere             13:59.28                
 43 Joy, Colleen              98 Lightning Runnin      14:03.74                
 44 Quattrocki, Hope          98 Purdue Area TC        14:05.10                  
 45 Rambo, Sarah              98 Seashore Striders     14:07.06                  
 46 Ramos, Vanessa            98 Indiana Cal           14:08.01                  
 47 Klabe, Katie              98 Seashore Striders     14:12.05                  
 48 Rusher, Katelyn           98 Runawayz              14:28.06                
 49 Albaugh, Jamie            98 Lightning Runnin      14:44.41                
 50 Stone, Erica              98 Kingsport City        14:45.68                  
 51 Ward, Sydney              98 Brocaw Blazers "1"    14:47.07                  
 52 Froebe, Rachel            98 Brocaw Blazers "1"    14:55.31                  
 53 Kohout, Carly             98 Indiana Cal           14:58.33                  
 54 Brokaw, Grace             98 Seashore Striders     15:00.11                  
 55 Smith, Erin               98 Knox TC               15:05.68                  
 56 Lee, Samantha             98 Lightning Runnin      15:11.30                
 57 Leiter, Becca             98 C.F. Black Tiger      15:12.86                  
 58 Deryn, Alex               98 Purdue Area TC        15:17.78                  
 59 Hendricks, Emmie          98 Williamson Youth      15:27.31                  
 60 Woods, Aayzia             98 Westside Track Club   15:56.16                  
 61 Sheller, Hanna            98 Philadelphia CYO B    16:56.55                  
 62 Kosa, Karina              98 Hudson Youth          17:25.29                  
12 Year Olds Results                                                             
  1 Long, Hannah              97 St. Louis Blazers     11:11.72                  
  2 Lockett, Meghan           97 Lightning Runnin      11:43.44                  
  3 Poe, Jeralyn              97 Brocaw Blazers        11:48.21                 
  4 Robles, Stephanie         97 Belvidere             11:53.87                 
  5 Aguirre, Alondra          97 Elgin Sharks          11:55.29                  
  6 Coen, Grace               97 Brocaw Blazers        11:57.64                 
  7 Roth, Gabby               97 Trail Monkeys         12:00.69                  
  8 Myroup, Hope              97 Indiana Cal           12:01.73                  
  9 Howart, Paityn            97 Brocaw Blazers        12:04.68                 
 10 Mazzei, Adrena            97 Jenks America         12:08.66                 
 11 Holbert, Hannah           97 Brocaw Blazers        12:14.79                 
 12 Phillips, Samantha        97 Brocaw Blazers        12:15.90                 
 13 Schwartz, Monica          97 Belvidere             12:22.16                 
 14 Stamps, Marilise          97 Brocaw Blazers        12:24.30                 
 15 Layne, Haley              97 Team Kentucky         12:26.51                  
 16 Barber, Grace             97 Jenks America         12:30.11                
 17 Rautter, Sabrina          97 New Fairfield Flash   12:32.94                  
 18 Rizor, Jessica            97 Una-Tennessee         12:33.97                  
 19 Arlow, Kelly              97 Indiana Cal           12:37.95                  
 20 DeMarshall, Lizzy         97 Philadelphia CYO      12:39.40                  
 21 Lilly, Madeline           97 Purdue Area TC        12:42.23                  
 22 Rizor, Julia              97 Una-Tennessee         12:42.62                  
 23 Hoey, Jessica             97 Philadelphia CYO      12:44.26                  
 24 Van Voorhis, Brianne      97 Running Factory       12:45.63                  
 25 Kardish, Juliana          97 Philadelphia CYO      12:46.22                  
 26 Kowalk, Charlotte         97 Lightning Runnin      13:01.24                  
 27 Kowalkowski, Baily        97 Belvidere             13:02.32                
 28 Crocker, Addie            97 Belvidere             13:02.92                
 29 Freed, Tasha              97 Lightning Runnin      13:06.05                  
 30 Voglewede, Sarah          97 Purdue Area TC        13:15.43                  
 31 MacElrevery, Madison      97 Seashore Striders     13:16.58                  
 32 Howell, Lauren            97 Brocaw Blazers "1"    13:17.15                  
 33 Myers, Danielle           97 Una-Tennessee         13:18.13                  
 34 May, Kaitlyn              97 Philadelphia CYO B    13:19.51                  
 35 Cisneros, Anali           97 Elgin Sharks          13:21.02                  
 36 Griffin, Samantha         97 Kentucky Stampede     13:21.66                  
 37 Hudspeth, Madison         97 Jenks America         13:23.30                
 38 Richards, Katie           97 Team Kentucky         13:28.95                  
 39 Cosgrove, Emma            97 Runawayz              13:33.64                  
 40 Harpole, Michela          97 Jenks America         13:34.62                
 41 Porter, Casey             97 Elgin Sharks          13:37.04                  
 42 Menge, Elana              97 Belvidere             13:42.04                
 43 Weber, Halle              97 Hudson Youth          13:47.26                  
 44 Tangi, Jess               97 Philadelphia CYO B    13:57.72                  
 45 Sloan, Emma               97 Williamson Youth      13:59.57                  
 46 Leonard, Ashlan           97 Brocaw Blazers "1"    14:07.44                  
 47 Leber, Meagan             97 Jenks America         14:12.85                
 48 Martin, Abby              97 Purdue Area TC        14:14.55                  
 49 Creasy, Megan             97 Tri-County United     14:17.46                  
 50 Webb, McKenna             97 Kentucky Stampede     14:24.85                  
 51 Dearing, Mary Shannon     97 Philadelphia CYO B    14:26.63                  
 52 Delaney, Allison          97 Unattached-Delaware   14:30.08                  
 53 Gawne, Jordan             97 Hudson Youth          14:38.05                  
 54 Hardin, Jessica           97 Tri-County United     14:40.84                  
 55 Nunez, Avery              97 Indiana Cal           14:58.92                  
 56 Thomason, Eva             97 J.T. Moore XC         15:07.24                  
 57 Smith, Brittany           97 Williamson Youth      15:13.60                  
 58 Loffredo, Rachel          97 Philadelphia CYO B    15:16.47                  

Event 10  Boys 11-12 3k Run CC Midget
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
11 Year Olds Results                                                             
  1 Williams, Cooper          98 Purdue Area TC        11:15.24                  
  2 Hall, Quincy              98 Brocaw Blazers        11:25.92                  
  3 Soap, Nehemiah            98 Jenks America         11:28.32                 
  4 Hennier, Hunter           98 Brocaw Blazers        11:31.45                  
  5 January, Trestin          98 Jenks America         11:32.72                 
  6 Rautter, Michael          98 New Fairfield Flash   11:33.77                  
  7 Ashby, Jack               98 Seashore Striders     11:35.23                  
  8 Alfaro, Cezar             98 Elgin Sharks          11:46.93                  
  9 Buckley, Sentrell         98 Brocaw Blazers        11:48.55                  
 10 May, Lucas                98 Brocaw Blazers "1"    11:52.50                  
 11 Williams, Dylan           98 Purdue Area TC        11:57.54                  
 12 Coates, Liam              98 Lightning Runnin      11:58.13                  
 13 Kriauciunas, Andrius      98 Purdue Area TC        11:59.95                  
 14 Williams, Nick            98 Jenks America         12:03.74                 
 15 Sanders, Cameron          98 Team Kentucky         12:05.19                  
 16 Schraitle, Derek          98 Hudson Youth          12:06.92                 
 17 Ramirez, Juan             98 Elgin Sharks          12:07.40                  
 18 LaRosa, Justin            98 Philadelphia CYO      12:16.13                  
 19 Winnett, Josh             98 Hudson Youth          12:17.40                 
 20 Gedwill, Joey             98 Belvidere             12:18.79                  
 21 Marley, Matthew           98 Purdue Area TC        12:19.09                  
 22 Peters, William           98 Williamson Youth      12:19.38                  
 23 Donley, Ethan             98 Brocaw Blazers        12:27.96                  
 24 Smith, Will               98 Philadelphia CYO B    12:31.38                  
 25 Smith, Evan               98 Philadelphia CYO      12:32.55                  
 26 Mazzei, Daniel            98 Jenks America         12:36.25                 
 27 Kurth, Spencer            98 Batavia Acceler       12:40.67                  
 28 Berkamn, Benjamin         98 Philadelphia CYO B    12:44.64                  
 29 Mau, James                98 Hudson Youth          12:46.46                 
 30 Kay-Anthony, Aaron        98 Westside Track Club   12:46.79                  
 31 Workman, Vincnet          98 Lightning Run B       12:47.13                  
 32 Baumer, Samuel            98 Brocaw Blazers "1"    12:47.89                  
 33 Fleer, Daniel             98 Una-Tennessee         12:48.88                  
 34 Roth, Daniel              98 Trail Monkeys         12:49.54                  
 35 Allen, Parker             98 Brocaw Blazers "1"    12:52.01                  
 36 Warnack, Cooper           98 Kingsport City        13:02.43                  
 37 Hardy, Griffin            98 Brocaw Blazers "A"    13:02.80                  
 38 Newberry, Matthew         98 Lightning Run B       13:04.56                  
 39 Ellis, Tristen            98 Westside Track Club   13:08.01                  
 40 Morris, Jonathan (Nate)   98 Etowah Youth CC       13:08.26                  
 41 Morgan, Zack              98 Jenks America         13:09.45                 
 42 Miklos, Colin             98 Hudson Youth          13:11.30                 
 43 Stephan, Austin           98 Etowah Youth CC       13:11.54                  
 44 Mankus, James             98 Unattached-Delaware   13:17.20                  
 45 Blair, Patrick            98 Philadelphia CYO C    13:19.74                  
 46 Haring, Connor            98 C.F. Black Tiger      13:25.72                  
 47 Santangelo, Michael       98 Philadelphia CYO C    13:30.45                  
 48 Ruiz, Cale                98 Brocaw Blazers "A"    13:39.41                  
 49 Ortega, Josh              98 Trail Monkeys         13:40.79                  
 50 Sinko, Conner             98 Hudson Youth          13:45.07                
 51 Oriente, Colin            98 Philadelphia CYO C    14:11.00                  
 52 Alansky, Drew             98 Philadelphia CYO C    14:18.62                  
 53 Reynolds, Graham          98 Team Kentucky         14:41.28                  
 54 Norton, Dylan             98 Unattached-Kentucky   15:32.59                  
 55 Abromeit, Elliott         98 Brocaw Blazers "A"    16:01.91                  
 56 Dorado - Marsical, Joaqu  98 Brocaw Blazers "A"    18:29.77                  
12 Year Olds Results                                                             
  1 Webb, Sam                 97 Philadelphia CYO      10:24.90                 
  2 Jones, Cody               97 Jenks America         10:36.52                  
  3 Matthews, Brian           97 Etowah Youth CC       10:54.62                  
  4 Beebe, Michael            97 Unattached-Ohio       10:55.39                  
  5 McDevitt, Bill            97 Philadelphia CYO      10:56.92                 
  6 Castillo, Eric            97 Brocaw Blazers        10:58.15                  
  7 Penrod, Zack              97 Brocaw Blazers        11:00.75                  
  8 Sussman, Chad             97 Lightning Runnin      11:04.37                 
  9 Roberts, Max              97 Elgin Sharks          11:14.02                 
 10 Hearn, Adam               97 Unattached-Georgia    11:18.06                 
 11 Smith, Keagan             97 Elgin Sharks          11:21.32                 
 12 Oury, Max                 97 Elgin Sharks          11:24.55                 
 13 Iatorola, Brian           97 Philadelphia CYO      11:25.58                 
 14 Soap, Noah                97 Jenks America         11:26.37                  
 15 Northover, Jahlil         97 Ribbonbreakers        11:27.69                  
 16 Cooper, Drew              97 Brocaw Blazers        11:29.00                  
 17 Bowen, Matt               97 Philadelphia CYO      11:31.93                
 18 Sullivan, Emmett          97 Indiana Cal           11:35.65                
 19 Nordgren, Philip          97 Elgin Sharks          11:35.97                
 20 King, John                97 Lightning Runnin      11:40.49                
 21 Bamforth, Jake            97 Seashore Striders     11:41.22                  
 22 DeTorrice, Daniel         97 Indiana Cal           11:42.30                
 23 Donley, Sam               97 Etowah Youth CC       11:46.10                  
 24 Treacy, Patrick           97 Indiana Cal           11:47.22                
 25 Terkula, David            97 Westside Track Club   11:50.52                  
 26 Dowdy, Tanner             97 Westside Track Club   11:53.45                  
 27 Conrad, Stephen           97 New Fairfield Flash   11:54.42                  
 28 Tilley, Cliff             97 Lightning Runnin      11:57.17                
 29 Glick, Elijah-David       97 Lightning Runnin      11:58.42                
 30 Danner, Nicholas          97 Lightning Runnin      11:58.85                
 31 Buck, Justin              97 Lightning Runnin      11:59.67                
 32 Overstreet, Kaden         97 Brocaw Blazers "1"    12:00.44                  
 33 Kramer-Stephens, Tyler    97 Indiana Cal           12:01.28                
 34 Dowdy, Cole               97 Westside Track Club   12:07.16                  
 35 Riley, Mark               97 Brocaw Blazers "1"    12:10.87                  
 36 Beavers, Blake            97 Etowah Youth CC       12:11.23                  
 37 Dernlan, Cade             97 St. Louis Blazers     12:11.58                  
 38 Quigley, Tim              97 Philadelphia CYO      12:12.18                
 39 Otte, Mike                97 Belvidere             12:12.61                  
 40 Hanson, Anders            97 Brocaw Blazers        12:13.00                  
 41 Stelmack, Nicholas        97 Indiana Cal           12:13.48                
 42 Pastore, Andrew           97 Philadelphia CYO      12:13.96                
 43 Hummels, Alex             97 Purdue Area TC        12:15.28                  
 44 Dossett, Ethan            97 Team Kentucky         12:18.48                
 45 Kane, Sean                97 Philadelphia CYO B    12:25.41                
 46 Sahinovic, Kenny          97 New Fairfield Flash   12:26.07                  
 47 Farrell, Matthew          97 Philadelphia CYO B    12:29.65                
 48 Castillo, Jose            97 Unattached-Illinois   12:33.01                  
 49 Saxer, Drew               97 Hudson Youth          12:33.91                  
 50 Alansky, Tyler            97 Philadelphia CYO B    12:39.13               
 51 Haubner, Austin           97 Team Kentucky         12:40.41                
 52 Barchett, Gordon          97 Philadelphia CYO B    12:42.13                
 53 Schmit, Wade              97 Brocaw Blazers "1"    12:42.53                  
 54 Cody, Quentin             97 Philadelphia CYO B    12:45.49                
 55 Simoncelli, Derek         97 New Fairfield Flash   12:49.20                  
 56 Minnick, John             97 Lightning Run B       12:49.87                  
 57 Jones, Mason              97 Unattached-Georgia    12:51.02                  
 58 Knoebber, Zach            97 Belvidere             12:53.02                  
 59 Sanchez, Gary             97 Elgin Sharks          12:53.87                
 60 Champion, Alan            97 Belvidere             12:54.95                  
 61 Fortune, J'Aire           97 Brocaw Blazers "A"    12:55.22                  
 62 Ellis, Zack               97 Belvidere             13:04.89                  
 63 Coleman, Edmund           97 Lightning Run B       13:05.14                  
 64 Travis, Clayton           97 Hudson Youth          13:07.19                  
 65 Ast, Brady                97 Team Kentucky         13:11.01                
 66 Lancaster, Alex           97 Team Kentucky         13:13.08                
 67 Reyes, Brandon            97 Indiana Cal           13:23.36                
 68 Haubner, Dustin           97 Team Kentucky B       13:25.47                  
 69 Danielson, Quinn          97 Philadelphia CYO B    13:29.66               
 70 Folkers, Jack             97 Purdue Area TC        13:40.36                  
 71 Kleber, Brandon           97 Trail Monkeys         13:56.75                  
 72 Davis, Ryan               97 Lightning Run B       14:01.99                  
 73 Jordan, Miles             97 Trail Monkeys         14:02.66                  
 74 Klocke, Ross              97 Team Kentucky         14:11.32                
 75 Cushway, Joshua           97 Indiana Cal           14:25.89                
 76 Matthews, Eric            97 Etowah Youth CC       14:50.67                  
 77 Hackney, Josh             97 J.T. Moore XC         14:56.26                  
 78 Calderon, Max             97 Trail Monkeys         15:39.93                  
 79 Goodman, William          97 Trail Monkeys         17:13.11 

Event 11  Girls 13-14 4k Run CC Youth
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
13 Year Olds Results                                                             
  1 Topham, Rebekah           96 Brocaw Blazers        14:37.59                  
  2 Saville, Madeline         96 Brocaw Blazers        14:43.32                  
  3 O'Bryan, Whitney          96 Runawayz              14:59.59                 
  4 Staples, Samantha         96 Elgin Sharks          15:01.45                 
  5 Reynolds, Amelia          96 Runawayz              15:21.25                 
  6 Iatorola, Meghan          96 Philadelphia CYO      15:31.09                 
  7 Peters, Emily             96 Williamson Youth      15:31.51                  
  8 Galligan, Grace           96 Philadelphia CYO      15:39.22                 
  9 Funkenbusch, Kayla        96 Brocaw Blazers "1"    15:43.66                 
 10 Kiser, Jessica            96 Jenks America         15:44.80                 
 11 Scott, Elizabeth          96 Williamson Youth      15:48.28                 
 12 Tarver, Katie             96 Williamson Youth      15:50.31                 
 13 Woodward, Sarah-Emily     96 Runawayz              15:58.06                 
 14 Brand, Tiffany            96 New Fairfield Flash   15:58.90                 
 15 Waddell, Savannah         96 Jenks America         15:59.81                 
 16 Loucks, Sydney            96 Runawayz              16:07.64                 
 17 Olandt, Aubrey            96 Elgin Sharks          16:10.87                 
 18 McCloskey, Dierdre        96 Philadelphia CYO      16:12.54                 
 19 Mayer-Marks, Callahan     96 Unattached-Maryland   16:15.22                 
 20 May, Victoria             96 Brocaw Blazers "1"    16:15.88                 
 21 Vaughn, Abbie             96 Brocaw Blazers "1"    16:16.20                  
 22 McElwee, Taylor           96 Philadelphia CYO      16:20.67                
 23 Warren, Taylor            96 Runawayz 1            16:24.54                  
 24 Powell, Tru               96 Una-Tennessee         16:30.61                  
 25 Cushway, Haley            96 Indiana Cal           16:32.54                  
 26 McGregor, Kate            96 Hudson Youth          16:32.88                  
 27 Schwartz, Becky           96 Belvidere             16:35.92                  
 28 Bear, Chelsea             96 Westside Track Club   16:36.29                  
 29 Wolanske, Sarah           96 Hudson Youth          16:38.42                  
 30 Frank, Phoebe             96 Jenks America         16:41.89                  
 31 Werner, Kyleigh           96 Indiana Cal           16:42.53                  
 32 Shanley, Kaylee           96 Brocaw Blazers        16:43.58                  
 33 Millsaps, Sierra          96 CC Flyers             16:47.96                  
 34 DuBoyce, Anna             96 Lightning Runnin      16:50.44                  
 35 Pendley, Kristen          96 Runawayz              16:51.74                
 36 Connell, Katie            96 Philadelphia CYO      16:52.90                
 37 Hanrahan, Kieran          96 Unattached-Delaware   16:54.21                  
 38 Ramirez, Judith           96 Elgin Sharks          16:58.17                
 39 Salcedo, Idalis           96 Elgin Sharks          17:01.48                
 40 Johnson, Melissa          96 Williamson Youth      17:07.42                  
 41 Rulison, Courtney         96 Unattached-Ohio       17:09.18                  
 42 Sparks, Duncan            96 Knox TC               17:11.01                  
 43 Keeley, Rachel            96 Runawayz 1            17:15.50                  
 44 Girten, Alex              96 Runawayz 1            17:15.77                  
 45 Hirokawa, Sydney          96 Philadelphia CYO B    17:23.35                
 46 DeRobertis, Amber         96 New Fairfield Flash   17:25.06                  
 47 Sherry, Emily             96 Plainview Track       17:28.91                  
 48 Groshon, Julianne         96 Philadelphia CYO B    17:40.01                
 49 Nieto, Elizabeth          96 Elgin Sharks          17:43.25              
 50 Rankin, Sarah             96 Philadelphia CYO B    17:47.99                
 51 Kulisek, Kayla            96 Batavia Acceler       17:59.03                 
 52 Houghton, Bridget         96 Philadelphia CYO B    18:00.72                
 53 Burke, Jane               96 Philadelphia CYO C    18:08.38                
 54 Katcavage, Fiona          96 Philadelphia CYO B    18:15.79                
 55 Schweikert, Hannah        96 Brocaw Blazers "A"    18:17.51                  
 56 DeColli, Danielle         96 Philadelphia CYO C    18:22.93                
 57 Schraitle, Dana           96 Hudson Youth          18:34.78                  
 58 Tulskie, Grace            96 Philadelphia CYO      18:38.19                
 59 Lilly, Devon              96 Purdue Area TC        18:40.83                  
 60 McIntyre, Morgan          96 Team Kentucky         18:49.60                  
 61 Hummels, Emily            96 Purdue Area TC        19:00.21                  
 62 Arinder, Abigail          96 Starkville Academy    19:12.40                  
 63 Schlichting, Elizabeth    96 Indiana Cal           19:14.59                  
 64 Means, Nicole             96 Hudson Youth          19:39.17                  
 65 Sherry, Caroline          96 Plainview Track       19:44.16                  
 66 Weigt, McKenzie           96 Jenks America         20:01.97                  
 67 McCauley, Madalyn         96 J.T. Moore XC         20:25.16                  
 68 McKenna, Morgan           96 J.T. Moore XC         20:25.49                  
 69 Kimmel, Stephanie         96 Philadelphia CYO C    20:33.74                
 70 Christian, Olivia         96 Philadelphia CYO C    20:41.06                
 71 Feliciano, Abigail        96 Plainview Track       21:03.27                  
 72 Heater, Sarah             96 Philadelphia CYO C    21:06.82                
 73 Frisch, Allison           96 Philadelphia CYO C    23:04.14                
14 Year Olds Results                                                             
  1 Wolfe, Brooke             95 Elgin Sharks          14:23.01                  
  2 Balch, Kaelyn             95 Brocaw Blazers        14:43.57                
  3 McDannold, Brenna         95 Brocaw Blazers        14:51.89                
  4 Topham, Abigail           95 Williamson Youth      14:55.51                  
  5 Adams, Katherine          95 Elgin Sharks          15:03.71                  
  6 Hirsch, Aubrie            95 Brocaw Blazers        15:05.04                
  7 Guerrero, Celena          95 Indiana Cal           15:05.96                  
  8 Willis, Rebecca           95 Brocaw Blazers "1"    15:16.05                
  9 Yinger, Karlie            95 Knox TC               15:20.74                  
 10 Brown, Madison            95 Jenks America         15:23.64                  
 11 May, Emily                95 Brocaw Blazers "1"    15:27.30                
 12 Eades, Abby               95 Runawayz              15:33.93                 
 13 Snell, Jenna              95 Brocaw Blazers        15:43.92                
 14 Mathis, Lindsey           95 Runawayz              16:00.89                  
 15 Lancioni, Elena           95 Indiana Cal           16:19.92                  
 16 Woods, Jessica            95 Plainview Track       16:21.83                  
 17 Askine, Sarah             95 Lightning Runnin      16:22.17                  
 18 DelGrosso, Julia          95 Philadelphia CYO      16:22.54                  
 19 Vincent, Allie            95 Unattached-Kentucky   16:23.30                  
 20 Kroeger, Lizzy            95 Williamson Youth      16:27.49                  
 21 Nordgren, Christa         95 Elgin Sharks          16:27.97                  
 22 Kelly, Amy                95 Philadelphia CYO      16:35.44                  
 23 Novinc, Rachel            95 Unattached-Ohio       16:44.99                  
 24 Bowen, Brooklyn           95 Team Kentucky         16:49.09                  
 25 Miller, MaKayla           95 Plainview Track       16:53.68                  
 26 Vincent, Layney           95 Unattached-Kentucky   17:04.64                  
 27 Perine, Bridget           95 Williamson Youth      17:18.94                  
 28 Quigley, Maggie           95 Philadelphia CYO B    17:26.60                  
 29 Sloan, Jennifer           95 Unattached-Kentucky   17:27.68                  
 30 Durr, Sienna              95 Brocaw Blazers "1"    17:28.31                
 31 Latimer, Mary             95 Plainview Track       17:34.71                  
 32 Beliles, Rachel           95 Runawayz 1            17:39.70                  
 33 Davis, Sarah              95 Brocaw Blazers        17:40.41                
 34 Rymer, Maddy              95 Team Kentucky         17:42.32                  
 35 Leonard, Lauren           95 Brocaw Blazers "A"    17:46.84                  
 36 Paschos, Mary             95 Philadelphia CYO B    18:03.65                  
 37 Flaherty, Sarah           95 Runawayz 1            18:04.95                  
 38 Young, Donatta            95 Brocaw Blazers "1"    18:05.25                
 39 Williamson, Casey         95 Brocaw Blazers "1"    18:13.36                
 40 Brown, Kelly              95 Team Kentucky         18:14.74                  
 41 Wilburn, Christa          95 Starkville Academy    18:16.76                  
 42 Sheller, Grace            95 Philadelphia CYO B    18:44.79                  
 43 Patton, Savannah          95 J.T. Moore XC         19:25.68                  
 44 True, Colyn               95 Team Kentucky         19:28.99                  
 45 Brandt, Anneli            95 Jenks America         19:37.76                  
 46 Soap, Tirzah              95 Jenks America         19:41.55                  
 47 Burke, Erin               95 Philadelphia CYO C    19:46.85                  
 48 Yocum, Haley              95 Purdue Area TC        20:25.95                  
 49 Boulanger, Miranda        95 Unattached-Delaware   22:25.10   

Event 12  Boys 13-14 4k Run CC Youth
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
13 Year Olds Results                                                             
  1 Roth, Bailey              96 Trail Monkeys         13:22.32                  
  2 Staub, Chris              96 Jenks America         13:35.63                  
  3 Evans, Josh               96 Brocaw Blazers        13:39.64                 
  4 Gross, Thomas             96 Tri-County United     13:47.88                  
  5 Kardish, Christian        96 Philadelphia CYO      13:49.85                 
  6 Ressler, Larry            96 Jenks America         13:50.49                  
  7 Kazanjian, Christian      96 Philadelphia CYO      13:56.67                 
  8 Strouse, Greyson          96 Lightning Runnin      14:02.25                  
  9 Lyons, Zack               96 Belvidere             14:03.93                  
 10 Warnack, Hunter           96 Kingsport City        14:05.95                 
 11 Anderson, Zach            96 New Fairfield Flash   14:07.63                  
 12 Halverson, Jay            96 Brocaw Blazers "1"    14:12.76                 
 13 Baginski, Jonaton         96 Unattached-Maryland   14:13.35                  
 14 Reuther, Tom              96 Philadelphia CYO      14:15.23                 
 15 Embry, Luke               96 Brocaw Blazers        14:19.87                 
 16 Zeilman, Tom              96 Brocaw Blazers        14:21.23                 
 17 MacGown, Joseph           96 Starkville Academy    14:25.75                  
 18 Shiohira, Jacob           96 Jenks America         14:26.13                  
 19 Brittain, Jeremy          96 Brocaw Blazers        14:29.09                 
 20 Griffith, John            96 Runawayz              14:31.85                 
 21 Belfato, James            96 Philadelphia CYO      14:33.21                
 22 May, Adam                 96 Brocaw Blazers        14:33.70                
 23 Childs, Richard           96 Elgin Sharks          14:34.38                  
 24 Mumpower, Gray            96 Kingsport City        14:37.32                
 25 Freed, Benjamin           96 Lightning Runnin      14:37.73                  
 26 Froebe, Kenny             96 Brocaw Blazers "1"    14:42.53                
 27 Kazanjian, Matthew        96 Philadelphia CYO C    14:44.13                
 28 Mulloy, William           96 Unattached-Kentucky   14:45.10                  
 29 Mancha, Emilio            96 Elgin Sharks          14:47.82                  
 30 McNutt, Stuart            96 Brocaw Blazers "1"    14:51.80                
 31 Link, Cory                96 Lightning Runnin      14:54.26                  
 32 Barchett, Reimy           96 Philadelphia CYO      14:55.21                
 33 Gormely, Michael          96 Philadelphia CYO B    15:00.93                
 34 Nolen, Jack               96 Philadelphia CYO      15:06.30                
 35 Daly, Jack                96 Philadelphia CYO B    15:07.47                
 36 McGarry, Robert           96 Philadelphia CYO B    15:08.12                
 37 Carpenter, Grant          96 Runawayz 1            15:11.25               
 38 Simmons, Rob              96 Philadelphia CYO      15:15.89               
 39 Young, Demarrius          96 Brocaw Blazers "1"    15:18.98                
 40 Logsdon, Dylan            96 Indiana Cal           15:21.94                 
 41 Opsal, Evan               96 New Fairfield Flash   15:22.60                  
 42 Frye, Austin              96 Kingsport City        15:23.22                
 43 Pearlman, Joseph          96 Jail Break CC         15:23.66                  
 44 Bowden, Jaren             96 Plainview Track       15:24.25                  
 45 Krueger, John             96 Jail Break CC         15:27.00                  
 46 Crawley, Coleman          96 Jenks America         15:30.46                  
 47 Waxler, Joseph            96 Jail Break CC         15:33.80                  
 48 Cavender, Hunter          96 Runawayz 1            15:34.38               
 49 Foster, Peyton            96 Williamson Youth      15:34.96                  
 50 Decker, Noah              96 Brocaw Blazers "1"    15:35.49                
 51 McMillen, John            96 Tri-County United     15:36.52                  
 52 Brown, Sam                96 Kingsport City        15:36.82                
 53 Tincau, David             96 Indiana Cal           15:37.27                  
 54 Riley, Jaylin             96 Brocaw Blazers "1"    15:38.34                
 55 Berkman, Samuel           96 Philadelphia CYO B    15:39.88                
 56 Kleinsasser, Sam          96 Brocaw Blazers "1"    15:44.11                
 57 Watson, Lucas             96 Philadelphia CYO B    15:44.48               
 58 Stone, Evan               96 Kingsport City        15:44.83               
 59 Baumer, Joshua            96 Brocaw Blazers "A"    15:45.67                  
 60 Hanley, Sean              96 Seashore Striders     15:49.67                  
 61 Delaney, William          96 Philadelphia CYO C    15:54.15                
 62 Mau, Kyle                 96 Hudson Youth          15:55.95                  
 63 Meler, David              96 Unattached-Ohio       15:59.11                  
 64 Swaffield, Henry          96 Knox TC               16:00.46                  
 65 DeLeon, Matt              96 New Fairfield Flash   16:04.01                  
 66 Schulberger, Matthew      96 Philadelphia CYO B    16:05.18               
 67 Smith, Zach               96 Philadelphia CYO C    16:09.21                
 68 Vance, Phillip            96 Runawayz 1            16:09.88                
 69 Johnson, Carter           96 New Fairfield Flash   16:10.73                  
 70 Daube, Jackson            96 Plainview Track       16:11.31                  
 71 Daubney, Phil             96 Philadelphia CYO C    16:11.92                
 72 Stockstil, Cole           96 Jail Break CC         16:23.75                  
 73 Allen, JB                 96 Runawayz 1            16:38.77                
 74 Fritz, Jacob              96 Belvidere             16:40.00                  
 75 Connell, Danny            96 Philadelphia CYO C    16:44.84                
 76 Panici, Antonio           96 J.T. Moore XC         16:55.52                  
 77 Lewis, Hunter             96 Knox TC               17:00.16                  
 78 Hopper, Alex              96 Knox TC               17:03.88                  
 79 Muldowney, Connor         96 Philadelphia CYO D    17:10.33                  
 80 Wurtz, Brian              96 Philadelphia CYO D    17:29.73                  
 81 Cunningham, Alec          96 Batavia Acceler       17:36.91                  
 82 Kimmel, Austin            96 Runawayz 1            17:40.95                
 83 Rosario, Franklin         96 St. Louis Blazers     17:42.72                  
 84 Dunn, Campbell            96 J.T. Moore XC         17:44.72                  
 85 Kosa, Krisztian           96 Hudson Youth          17:57.92                  
 86 Crenshaw, John            96 J.T. Moore XC         18:19.10                  
 87 Wozniak, Tim              96 Indiana Cal           19:24.36                  
 88 Bryson, Benjamin          96 CC Flyers             22:04.47                  
14 Year Olds Results                                                             
  1 Geary, Chase              95 Runawayz              13:14.28                
  2 Jackson, Cameron          95 Running Factory       13:31.72                  
  3 Gade, Noah                95 Jenks America         13:34.79                  
  4 Garrard, Zac              95 Runawayz              13:46.99                
  5 Robinson, Andrew          95 Knox TC               13:51.10                  
  6 Ellson, Trevor            95 Jenks America         13:56.96                  
  7 Thomas, Alec              95 Williamson Youth      14:05.00                
  8 Bartels, Connor           95 Runawayz              14:08.38                
  9 Meserve, Landon           95 Runawayz              14:09.11                
 10 Slater, Stephen           95 Jenks America         14:13.11                  
 11 Pitawanakwat, Colin       95 Jail Break CC         14:13.67                  
 12 Durbin, Tristan           95 Runawayz              14:15.91                
 13 Mcginnis, Zach            95 Williamson Youth      14:17.47                
 14 Montoya, Pedro            95 Brocaw Blazers        14:18.03                  
 15 Garnett, Austin           95 St. Louis Blazers     14:18.79                  
 16 Kruse, Coleman            95 Williamson Youth      14:21.64                
 17 McGonnigle, Michael       95 New Fairfield Flash   14:22.29                  
 18 Merth, Henry              95 Brocaw Blazers        14:24.05                  
 19 Thomas, Aaron             95 Williamson Youth      14:25.00                
 20 Baerman, Elliot           95 Knox TC               14:25.51                  
 21 Johnson, Dustyn           95 Runawayz              14:35.56                
 22 Hill, Chase               95 Belvidere             14:36.44                  
 23 Sussman, Brett            95 Lightning Runnin      14:40.74                  
 24 Cessna, Ray               95 Philadelphia CYO      14:43.51                  
 25 Van Voorhis, Chase        95 Running Factory       14:44.55                  
 26 Holifield, River          95 Trail Monkeys         14:45.77                  
 27 Glick, Daniel-Judah       95 Lightning Runnin      14:52.06                  
 28 Porras, Chris             95 Elgin Sharks          14:55.84                  
 29 Nizinski, Cody            95 Knox TC               14:56.33                  
 30 Brinkmann, Seth           95 Tri-County United     15:00.34                  
 31 Cecil, James              95 Runawayz              15:04.26                
 32 Ruhs, Nolen               95 Westside Track Club   15:13.84                  
 33 Bright, Taylor            95 Williamson Youth      15:14.62                
 34 Stiner, Kole              95 Brocaw Blazers        15:17.35                  
 35 Beck, Daniel              95 Lightning Runnin      15:19.48                  
 36 Mourning, Rickey          95 Jail Break CC         15:19.88                  
 37 Zabka, Mitchell           95 Batavia Acceler       15:21.56                  
 38 Torres, Robert            95 Plainview Track       15:25.55                  
 39 Mangel, Kevin             95 Indiana Cal           15:26.71                  
 40 Sinko, Kyle               95 Hudson Youth          15:32.45                  
 41 Carwright, Josh           95 Jail Break CC         15:39.60                  
 42 Stefanski, Kevin          95 Philadelphia CYO B    15:41.95                  
 43 Van Voorhis, Zac          95 Running Factory       15:43.31                  
 44 Foehringer, Chris         95 Kingsport City        15:43.74                  
 45 Tooke, Corey              95 Unattached-Virginia   15:48.01                  
 46 Britt, Sam                95 J.T. Moore XC         15:53.72                  
 47 Menge, Jon                95 Belvidere             15:56.53                  
 48 Aunins, Benjamin          95 Philadelphia CYO B    16:01.21                  
 49 Valentine, Taylor         95 Philadelphia CYO C    16:07.80                  
 50 Raymond, Ted              95 Knox TC               16:08.27                  
 51 Schweikert, Jacob         95 Brocaw Blazers "1"    16:08.75                  
 52 Shive, Matthew            95 Philadelphia CYO C    16:40.27                  
 53 Ernst, Greg               95 Philadelphia CYO C    17:04.12                  
 54 Dryden, Aaron             95 Brocaw Blazers "A"    17:07.91                  
 55 Hileman, John             95 J.T. Moore XC         17:13.58                  
 56 Larkin, Christopher       95 Philadelphia CYO D    17:17.93                  
 57 Kollai, Donald            95 Williamson Youth      17:20.27                
 58 Luckow, Dustin            95 Belvidere             17:48.85                  
 59 Richardson, Forrest       95 J.T. Moore XC         18:22.15                  
 60 MacElrevey, Austin        95 Seashore Striders     18:58.74